اس اس ال رایگان

اس اس ال رایگان

حتما بازار داغ فروش اس اس ال یا گواهینامه امنیتی وب سایت ها را شنیده اید ٫ موضوعی که  با وجود هزینه های بالا نوع رایگانش هم موجود است .  که شرکت ها اقدام به تهیه این نوع گواهی بدون دریافت هزینه نیز میکنند ٫ جالب است که بدانید این گواهی ها فقط توسط چند شرکت مشخص در دینا صادر شده و اگر شما با دانش اس اس ال خودتان را بسازید که زاید هم کار سختی نیست مرورگر هایی مثل کروم شما را به رسمیت نشناخته و گواهی شما رد می شود . یکی از معتبر ترین برند ها در این حوزه هم شرکت کاپیتان اس اس ال است .

 

در زیر به مقایسه اس اس ال پولی و رایگان میپردازیم  و تمام باید ها و نباید های آن را مطرح میکنیم .

کاپیتان اس اس ال اقدام به اهدای اس اس ال رایگان ۳ ماه از نوع DV نموده  که مشکلاتی را نیز در پی خواهد داشت . 

تفاوت های اس اس ال رایگان و پولی

قبل تر گفته بودیم که تفاوتی در رتبه سئو شما با گرفتن اس اس ال رایگان و پولی چیزی تغییر نمیکند . اما این داستان برای چیست چرا یک چیز میتواند رایگان و پولی نیز باشد ؟ 

 

آیا امکان تمدید زمان اس اس ال رایگان بیش از ۳ ماه وجود دارد ؟

در حال حاظر جواب این سوال منفی است ! چراکه شرکت های CA که این گواهینامه امنیتی را صادر میکنند حد اکثر زمان آن را ۳ ماه در نظر میگرند . در واقع وقتی گواهی صادر می شود باید کلید خصوصی در جایی امن برای شما به مدت اعتبار گواهی نگه داری شود و هر بازدیدکننده که به سایت میآید آن را ببنید . پس شرکت ها برای نگه داری این اطلاعات قطعا نیاز به هزینه دارند .

 

پس از پایان یافتن اعتبار اس اس ال رایگان چه اتفاقی برای وب سایت رخ میدهد ؟

پس از پایان اعتبار که اغلب هم از طرف تولید کننده های کلید خصوصی / عمومی گواهینامه به شما اطلاع داده نمی شود ( کاپیتان اس اس ال اطلاع میدهد ) سایت شما با خطای نا امنی مواجه شده و رتبه شما رد گوگل به دلیل نمایش این خطا قطعا افت خواهد کرد ٫ پس بهتر است همیشه برای این ۹۰ روز روزشماری کنید یا یک یادآور تقویمی تهیه کنید . همین طور بعد از اتمام دوره به راحتی قابل تمدید است . 

 

معایب اس اس ال رایگان چیست ؟

همان طور که هیچ ارزان بودنی بی دلیل نیست اس اس ال های رایگان  علاوه بر اذیت کردن مدیران وبسایت برای تمدید ۹۰ روزه مداوم به جای تمدید ۳۶۵ روزه خاطر نشان می شوند که ممکن است دیتابیس که کلید های خصوصی در آن نگه داری می شود امنیت کافی را نداشته و یا از دست رفته و کلید خصوصی شما به دست افراد غیر بی افتد که خطر لو رفتن اطلاعات کاربرانتان را به همراه خواهد داشت چرا که شرکت هایی که اقدام به ارائه اینگونه گواهی ها مینمایند چون از شما هزینه ای نمیگرند ٫ مسئولیتی هم در قابل نگه داری کلید خصوصی تا پایان دوره ۹۰ روزه قطعا ندارند !

 

اس اس ال رایگان شامل ورانتی یا ضمانت نقدی هست ؟

 

اس اس ال رایگان با کاپیتان اس اس ال

همین طور شما حتما در مورد گارانتی  اس اس ال باید اطلاعاتی داشته باشید که این مقاله را به شما توصیه میکنیم :

همه چیز درباره مبلغ ضمانت نامه اس اس ال ٫ بخوانید اما با بررسی مطالب بالا متوجه می شوید که اس اس ال های راگیان فاقد این ضمانت نقدی بوده چرا که هیچ هزنیه از کاربران دریافت نمی شود در این میان کاربران اینترنت یا همان مصرف کننده های نهایی قربانی سو استفاده هکر ها شده و ممکن است در صورت شکایت عواقبی سنگین را برای صاحبان سایت هایی که به اشتباه کاربران را قربانی حملات کرده اند به همراه خواهد داشت .

 

 

اس اس ال رایگان بله یا خیر ؟

اگر شما وب سایت دارید که برای شما مصرف کننده نهایی مشخص است و شما را میشناسد یا اطلاعات حیاتی زیادی رد و بدل نمی شود ولی میخواهید علامت قفل بالای وبسایت شما باید قطعا اس اس ال رایگان بگیرید که در صورت مواجعه کاربران با موارد سو ٫ شما دچار ضرر نشوید .  به عنوان مثال برای ساخت بات تلگرام نیاز به ssl دارید که نوع رایگان آن کفایت میکند چرا که اطلاعات اصلی توسط خود تلگرام که قطعا از اس اس ال مشخص و قوی ای استفاده میکند رد و بدل شده و ssl شما تنها واسط بین سرور تلگرام و سرور شماست نه شخص سومی !